جستجو
Menu

استمرار خدمت رسانی مطلوب سازمان بیمه سلامت

ضرب الاجل بیمه سلامت برای خانواده های فاقد بیمه

82بازدید
دی 19, 1398

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان در گفتگو با پایگاه خبری آی هینا گفت: افرادی که فاقد پوشش بیمه ای هستند ، جهت تعیین تکلیف بیمه خود در اسرع وقت به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد مراجعه نمایند.

دکتر بانک گفت: با توجه به مهلت شش ماهه درنظر گرفته شده در قانون ، افرادی که فاقد هرگونه بیمه درمانی هستند هر چه سريع تر براى بيمه شدن به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه نمایند.
دکتر حسین بانک با اشاره به آیین نامه ارزبابی وسع و پوشش اجباری بیمه سلامت اضافه کرد: بر اساس آئین نامه اجرایی ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه و موضوع بیمه پایه اجباری سلامت ، افرادی که فاقد پوشش بیمه ای هستند در صورتی که ارزیابی وسع وزرات رفاه جزء متقاضیان کم درآمد باشند، دفترچه رایگان دریافت می کنند. طرح پوشش اجباری بیمه سلامت قریب یک ماه و نیم است که آغاز شده و از شروع طرح تا کنون بیش از 105 هزار نفر در استان اصفهان که مشمول طرح شده اند از خدمات بیمه گری استفاده نموده اند.
عضو سازمان نظام پزشکی استان با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی ها 8 درصد جمعیت استان فاقد پوشش بیمه درمانی است گفت: با اجرای طرح ملی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع ، رایانه سلامت به شکل صحیح و هدفمند توزیع گردیده و با مدیریت صحیح هزینه ها ، خدمت رسانی مطلوب به اقشار آسیب پذیر جامعه صورت می پذیرد.
مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: سازمان بیمه سلامت بر اساس خدمات مصوب شورای عالی بیمه در حال خدمت رسانی است و هیچ خدمتی حذف و یا کاهش نیافته است .
وی ادامه داد: اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان مطالبات بیمارستان های دولتی دانشگاهی را تا پایان مرداد 98 پرداخت نموده است و پیش بینی می شود طی هفته های آتی پرداخت مطالبات شهریور ماه این موسسات نیز صورت پذیرد. همچنین داروخانه های بخش خصوصی مطالبات شهریور خود را دریافت نمودند. با این اوصاف سعی سازمان بیمه سلامت بر پرداخت منظم مطالبات موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد است تا هیچگونه خللی در خدمت رسانی به بیمه شدگان وارد نشود.
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: در راستای حرکت به سمت دولت الکترونیک ، سامانه تلفنی ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت در هر زمان از شبانه روز آماده دریافت سوالات، پیشنهادات و انتقادات بیمه شدگان است و مردم می توانند اطلاعات لازم در خصوص نحوه دریافت خدمت رسانی و موارد مختلف دیگر را دریافت نمایند.

print